محصولات تبلیغاتی

محصولات تبلیغاتی

محصولات تبلیغاتی

یکی از شیوه های تبلیغاتی بسیار پر اهمیت و تاثیرگذار امروزه در دنیا شیوه استفاده از محصولات تبلیغاتی است. همانطور که همه ما ‌دانیم تبلیغات در یک کسب و کار چه کوچک و چه بزرگ، حرف اول را می‌زند. برند یا شرکتی که تبلیغات نداشته باشد نمی‌تواند در بازار رقابتی که این روزها وجود دارد دوام بیاورد و یا به موفقیت دلخواه خود برسد. دنیای تبلیغات دنیای بسیار پیچیده و گسترده ای است که تمام کسب و کارها می‌کوشند تا در این دنیای پر از رقابت پیروز باشند و بتوانند برند خود را مطرح کنند.

محصولات تبلیغاتی چیست؟

محصولات تبلیغاتی به محصولات و کالاهایی گفته می‌شود که همانطور که از اسم آن پیداست به منظور تبلیغات تولید و استفاده می‌شوند. این محصولات می‌تواند هر نوع کالایی باشد که از طرف یک شرکت یا برند سفارش داده می‌شود و چاپ تبلیغات آن برند بر روی آن‌ها انجام می‌شود. این محصولات پس از آماده سازی و چاپ تبلیغات به عنوان یک هدیه تبلیغاتی به مخاطبان هدف یا مشتریان یک کسب و کار اهدا می‌گردد. امروزه محصولات تبلیغاتی بسیار متنوعی وجود دارد که هرکدام می‌تواند به نوعی برای مخاطب کاربرد داشته باشد. برندها و کسب و کارها نیز با توجه به شناختی که از مخاطب و مشتریان خود دارند و همچنین نوع خدمات و محصولات خود یک محصول یا هدیه تبلیغاتی را برای اهدا به مخاطبانشان در نظر می‌گیرند. محصولات کاربردی مانند خودکار تبلیغاتی، لیوان تبلیغاتی، سررسید تبلیغاتی، جاکلیدی تبلیغاتی و مواردی مانند این‌ها از جمله محصولات تبلیغاتی هستند که همه ما برای یک بار هم که شده از آن‌ها استفاده کرده ایم.

محصولات تبلیغاتی-121

مهم‌ترین هدف تولید محصولات تبلیغاتی

مهم‌ترین اهدافی که می‌توان برای تولید محصولات تبلیغاتی نام برد معرفی برند و جذب مخاطب است. البته این اهداف می‌تواند در بین برندها و کسب و کارهای مختلف متفاوت باشد. در اینجا چند هدف مهم از تهیه محصولات تبلیغاتی از جانب یک برند و اهدای آن به عنوان هدیه تبلیغاتی به مخاطبان را ذکر کرده ایم:

·         معرفی برند: معرفی برند یکی از اهدافی است که معمولا شرکت های تازه تاسیس و استارت آپ ها از تهیه محصولات تبلیغاتی و اهدای آن به مخاطبان هدف خود دارند. این شکرت ها معمولا برای شناساندن نام تجاری خود به مردمی که هیچ اطلاعی از آن ندارند هدایای تبلیغاتی در نظر می‌گیرند و به آن‌ها به صورت رایگان اهدا می‌کنند تا از طریق تبلیغات چاپ شده بر روی آن محصول، مخاطب آن‌ها با نام تجاری و همچنین خدمات و محصولات آن شرکت آشنا شود.

·         قدردانی از مشتریان وفادار: گاهی هدف از تهیه و چاپ تبلیغات بر روی یک هدیه تبلیغاتی تنها قدردانی از مشتریان وفاداری است که مدت های زیادی همراه یک برند بوده اند و معمولا تنها از آن برند خرید می‌کنند است. هدایا و محصولات تبلیغاتی که به این منظور انتخاب می‌شوند معمولا هدایای ارزشمند و لوکسی هستند چرا که تعداد این مخاطبان معمولا زیاد نیست و هزینه خیلی سنگینی برای یک شرکت در پی نخواهد داشت و همچنین این مشتریان سرمایه های اصلی یک برند و کسب و کار هستند و به همین خاطر باید هدیه ارزشمندی برای آنان در نظر گرفته شود تا همچنان به این برند وفادار بمانند. هدایای تبلیغاتی مانند جعبه پذیرایی ، پاوربانک تبلیغاتی ، فلش مموری و اسپیکر تبلیغاتی از جمله محصولات ارزشمندی است که می‌توان برای این دسته از مخاطبان در نظر گرفت.

·         ترغیب مشتری به خرید دوباره: یکی دیگر از اهدافی که ممکن است یک کسب و کار برای تهیه و اهدای یک محصول تبلیغاتی به مخاطب خود داشته باشد ترغیب او به خرید دوباره است. این کار معمولا برای مشتریانی که تنها یک بار از یک شرکت خرید می‌کنند یا از خدمات آن شرکت استفاده می‌کنند انجام می‌شود تا آن‌ها را به خرید دوباره از آن برند مشتاق کند و درواقع به نوعی برای بازگرداندن دوباره آن‌ها است. چنین هدایا و محصولات تبلیغاتی از محصولات جذاب و کاربردی انتخاب می‌شود اما برای آن هزینه هنگفتی داده نمی‌شود. به عنوان مثال سررسید تبلیغاتی ، تیشرت تبلیغاتی ، ابزار چندکاره تبلیغاتی و مواردی نظیر این‌ها گزینه مناسبی برای هدیه به این مشتریان می‌باشد.

·         تبدیل مشتریان بالقوه به مشتری واقعی: مشتریان بالقوه به مشتریانی گفته می‌شود که به کالا و محصول تولید شده توسط شرکت شما نیاز دارند و به دنبال آن هستند اما هنوز نمی‌دانند که قصد خرید از چه برندی را دارند. آن‌ها شاید میان انتخاب شما و رغیب شما با محصول مشابه تردید داشته باشند. اهدای یک هدیه و محصول تبلیغاتی در چنین مواقعی می‌تواند به تصمیم گیری این مشتری در انتخاب برند شما بسیار کمک کند. حس خوبی که از دریافت یک هدیه تبلیغاتی در مخاطب ایجاد می‌شود و همچنین اعتمادسازی که با این کار ممکن است یک برند انجام دهد مواردی هستند که می‌تواند مشتریان بالقوه را به مشتری واقعی تبدیل کند.

نقش محصولات تبلیغاتی در بازاریابی

نقش محصولات تبلیغاتی در بازاریابی می‌تواند بسیار گسترده و مهم باشد. هدایای تبلیغاتی یکی از شیوه های شناخته شده و پرطرفدار تبلیغاتی است که امروزه در تمام دنیا استفاده می‌شود و کارشناسان بازاریابی و تبلیغات آن را یکی از مهم‌ترین و برجسته ترین شیوه های تبلیغاتی در سراسر دنیا می‌دانند. این روزها رقابت در بین کسب و کارهای و برندهای کوچک و بزرگ بسیار نزدیک است و یکی از رقابت هایی که شرکت ها اکثرا با هم دارند همین استفاده از هدایای تبلیغاتی است. اهدای هدیه تبلیغاتی از جانب یک برند به مخاطب می‌تواند تاثیرات زیادی بر روی یک مخاطب بگذارد. ایجاد حس ارزشمند، اعتماد سازی، برندسازی ، بالا بردن ارزش برند و ثبت نام تجاری در ذهن مخاطب از جمله تاثیرات اهدای محصولات تبلیغاتی به مخاطبان هدف و مشتریان یک برند می‌باشد. به عنوان مثال اگر شما یک هدیه کاربردی مانند جامدادی تبلیغاتی که تبلیغاتی مانند نام تجاری، لوگو و سایر جزئیات کسب و کارتان بر روی آن چاپ شده است را به مخاطبتان که قشر دانش آموز یا دانشجو می‌باشد هدیه کنید، نام تجاری شما با هربار استفاده از این جامدادی به چشم او می‌خورد و باعث می‌شود این نام تجاری در ذهن او ثبت شود. هنگام خرید یا نیاز به محصولاتی که شما تولید می‌کنید او ناخودآگاه به نام تجاری که بارها دیده است و برایش آشناتر است اعتماد کرده و آن را انتخاب می‌کند.

محصولات تبلیغاتی-74

چاپ تبلیغات بر روی محصولات تبلیغاتی

یکی از مهم ترین عوام تاثیر گذار بر موفقیت و یا عدم موفقیت یک کسب و کار در بازاریابی و فروش بیشتر و همچنین جذب بیشتر مخاطب بدون شک چاپ تبلیغات بر روی محصولات تبلیغاتی است. هنگامی که شما به عنوان مدیر یا مسئول ارشد یک کسب و کار و یا یک برند به فکر تهیه محصول و هدیه تبلیغاتی برای برند خود می‌افتید مهم ترین عاملی که باید به آن توجه کنید چاپ تبلیغات با کیفیت، ماندگار و جلب توجه کننده بر روی آن محصول است. اگر هریک از این موارد را نادیده بگیرید بدون شک تلاش های تبلیغاتی شما و هزینه ای که برای تبلیغات از این طریق متحمل شده اید کاملا بی نتیجه خواهد ماند. چاپ تبلیغات بی کیفیت باعث می‌شود برند شما دیده نشود. به عنوان مثال اگر نام تجاری یا جزئیات آن مثل آدرس و شماره تلفن و غیره که بر روی یک محصول تبلیغاتی چاپ می‌شوند کیفیت مطلوبی نداشته باشند و از روی آن چاپ شوند یا از بین بروند این دیگر یک محصول تبلیغاتی محسوب نخواهد شد بلکه یک محصول معمولی است که شما بدون هیچ دلیلی برای آن هزینه کرده اید و آن را به مخاطبانتان هدیه داده اید. بسیار اهمیت دارد که در هنگام سفارش محصولات تبلیغاتی از مطمئن بودن کیفیت و تجهیزات چاپ شرکت تبلیغاتی که سفارش خود را به او می‌پردازید مطمئن شوید.

محصولات تبلیغاتی خوب چه ویژگی دارند؟

محصولات تبلیغاتی خوب به محصولاتی گفته می‌شود که تمامی استانداردهای یک هدیه یا محصول تبلیغاتی را داشته باشند. این استانداردها استانداردهای جهانی هستند که در تمام دنیا برای انتخاب و چاپ یک محصول تبلیغاتی به آن توجه می‌شود. این استانداردها شامل مواردی همچون کاربردی بودن، داشتن جذابیت ظاهری، کیفیت مطلوب محصول و همچنین چاپ مرغوب و با کیفیت آن محصول می‌باشد. فرقی نمی‌کند محصولی که شما انتخاب می‌کنید یک هدیه تبلیغاتی ارزان باشد یا یک هدیه تبلیغاتی گران. نکته ای که در اینجا اهمیت دارد رعایت این استاندارها است که می‌تواند شما را هرچه بیشتر به اهداف بازاریابی و تبلیغاتی خود نزدیک کند. به عنوان مثال یک جاکلیدی تبلیغاتی محصولی است بسیار کوچک و در عین حال کاربردی که برندهای معتبری همچون کوکاکولا همچنان پس از گذشت سال های سال از این محصول تبلیغاتی نسبتا ارزان و کوچک استفاده می‌کنند. حتی یک خودکار تبلیغاتی ارزان که محصولی بسیار کاربردی است می‌تواند در تبلیغات و جذب مخاطب شما بسیار موفق عمل کند و شما را به نتیجه دلخواه برساند. چرا که نیاز انسان به خودکار و نوشتن یک نیاز ضروری است و همیشه تحت هر شرایطی به آن نیاز دارد. یک خودکار تبلیغاتی مرغوب، با کیفیت و با جذابیت ظاهری مقبول مطمئنن می‌تواند بارها و بارها توسط مخاطب استفاده شود و برند شما را در ذهن او ماندگار کند.

محصولات تبلیغاتی فعدی

هدایای تبلیغاتی فعدی یکی از فروشگاه های معتبر اینترنتی فروش، تولید و چاپ بر روی محصولات تبلیغاتی و همچنین هدایای تبلیغاتی می‌باشد. این شرکت همچنین سابقه طولانی در تولید، فروش و چاپ انواع هدایای تبلیغاتی برای برندهای معتبر سراسر ایران را دارد. یکی از مهمترین ویژگی هایی که گروه تبلیغاتی فعدی را از سایر فعالان این عرصه متمایز می‌کند در اختیار داشتن دستگاه ها و تجهیزات چاپ بسیار مجهز و پیشرفته و همچنین نیروهای متخصص و مجرب است که توانسته اعتماد بسیاری از مشتریان خود را با چاپ با کیفیت بر روی محصولات تبلیغاتی آن‌ها جلب کند. برای دیدن نمونه کارهای این شرکت و اطلاع از سایر جزئیات در مورد محصولات و هدایای تبلیغاتی از جمله نحوه سفارش، تعداد تیراژ هر محصول، قیمت ها و غیره در این مجموعه می‌توانید به وب سایت هدایای تبلیغاتی فعدی مراجعه کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *