هدایای تبلیغاتی خاص

هدایای تبلیغاتی خاص

هدایای تبلیغاتی خاص

رقابت در دنیای تبلیغات امروز باعث شده است تا مدیران و صاحبان مشاغل روز به روز بیشتر به فکر تهیه هدایای تبلیغاتی خاص برای کسب و کار خود باشند. بازار رقابتی بسیار نزدیکی که امروزه در سراسر دنیا در مورد هدایای تبلیغاتی و بازاریابی به این شیوه وجود دارد روز به روز در حال داغ تر شدن است و رقابت بین برندهای کوچک و بزرگ بسیار نزدیک است. تمام شرکت ها و برندها این روزها می‌دانند که این استراتژی بازاریابی یعنی استفاده از هدیه تبلیغاتی برای جلب نظر مخاطب تا چه اندازه می‌تواند بر فروش و برندسازی آن‌ها تاثیر گذار باشد. به همین منظور هر کدام از آن‌ها سعی می‌کنند تا هدایای تبلیغاتی خاص و منحصر به فردتری با توجه به نوع مخاطبان خود برای تبلیغات برندشان در نظر بگیرند.

هدایای تبلیغاتی خاص-40

هدایای تبلیغاتی چیست؟

هدیه تبلیغاتی هدیه ای است که یک شرکت و یا کسب و کار با اهداف خاص به مخاطبان هدف خود ارائه می‌دهد. این شرکت ها تبلیغات مورد نظر خود که می‌تواند تنها لوگوی برند آن‌ها یا هرنوع جزئیات و اطلاعات دیگری در مورد کسب و کار آن‌ها باشد را بر روی یک محصول چاپ می‌کنند و آن را به عنوان یک هدیه و به صورت رایگان به مخاطبان هدف خود ارائه می‌دهند. این هدیه تبلیغاتی می‌تواند با اهداف مختلفی در نظر گرفته شود که این اهداف بستگی به استراتژی تبلیغاتی آن شرکت دارد. در کل استفاده از هدایای تبلیغاتی به منظور جلب نظر مشتری و مخاطب یک شیوه جهانی است که طی این سال ها توانسته است تجربیات بسیار خوبی را برای کسب و کارهایی که بودجه بازاریابی خود را در این راه مصرف کرده اند به جای بگذارد. استفاده از هدایای تبلیغاتی خاص می‌تواند یک اهرم قوی برای کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای تازه تاسیس باشد تا بتوانند به بهترین شکل برای شرکت خود برندسازی کنند.

هدایای تبلیغاتی خاص-120

تاثیر هدایای تبلیغاتی خاص بر بازاریابی و فروش

همانطور که گفتیم هدایای تبلیغاتی خاص می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر بازاریابی یک کسب و کار بگذارد. این هدایا هر کدام به نحوی می‌تواند بر روی مخاطب تاثیر بگذارد و نظر او را نسبت به یک برند جلب کند. هرچه یک هدیه تبلیغاتی خاص تر و منحصر به فردتر باشد مطمئنن بیشتر می‌تواند روی مخاطب تاثیر بگذارد و احساس خوبی نسبت به یک برند در مخاطب ایجاد کند. به عنوان مثال این تاثیر می‌تواند به شکل ترغیب برای فروش بیشتر و یا احساس قدردانی از یک برند در یک مشتری ظهور کند و باعث شود آن مشتری دوباره از آن شرکت خرید کند و یا مشتری دائمی آن شرکت شود. حس ارزشمندی که با این کار یعنی اهدای هدایای تبلیغاتی خاص به مشتری داده می‌شود مهمترین هدفی است که در پشت اهدای هدیه تبلیغاتی به مخاطبین وجود دارد که نتیجه مثبت این کار و تاثیر موفق آن بر فروش در تمام دنیا ثابت شده است.

هدایای تبلیغاتی خاص چه ویژگی هایی دارند؟

مطمئنن تمام شرکت ها با توجه به نیاز، نوع مخاطب و بودجه ای که در اختیار دارند به دنبال این هستند که هدایای تبلیغاتی خاص و منحصر به فردی را برای مخاطبان خود در نظر بگیرند تا بتوانند بازاریابی قوی تری از این طریق انجام دهند. اما یک هدیه تبلیغاتی خاص چه ویژگی هایی دارد؟

  • کاربردی بودن: یک هدیه تبلیغاتی خاص هدیه ای است که مورد نیاز مخاطب باشد و مخاطب بتواند بارها و بارها از آن استفاده کند. کاربردی بودن یکی از مهم ترین مواردی است که باید در تهیه یک هدیه تبلیغاتی خاص در نظر گرفته شود. چرا که معمولا هدایای تبلیغاتی کاربردی مدت زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند یک برند را در مدت این استفاده در ذهن مخاطب ثبت کنند. موفقیت تبلیغات در به کارگیری از هدایای تبلیغاتی خاص و کاربردی معمولا تضمین شده است.
  • جذابیت ظاهری: یکی دیگر از عواملی که در تهیه یک هدیه تبلیغاتی کارشناسان تاکید زیادی بر آن دارند جذابیت ظاهری یک محصول و کالای تبلیغاتی است. محصولی که شما به عنوان یک هدیه تبلیغاتی برای چاپ تبلیغات و اهدا به مخاطبان انتخاب می‌کنید باید از نظر ظاهری به نوعی باشد که در نگاه اول بتواند مخاطب را جذب کند و مخاطب شما تمایل به استفاده از آن را داشته باشد. عواملی مثل شکل ظاهری و رنگ در نگاه اول برای جذب مخاطب بسیار موثر است. پس در انتخاب یک هدیه تبلیغاتی هرگز جذابیت ظاهری آن هدیه را نادیده نگیرید.
  • کیفیت محصول: کیفیت محصول نیز از عواملی است که می‌تواند در ثبت برند شما در ذهن مخاطب تاثیرگذار باشد. مطمئنن محصولات و هدایای تبلیغاتی با کیفیت پایین را نمی‌توان برای مدت طولانی استفاده کرد و همین امر باعث می‌شود برند و نام تجاری شما در ذهن مخاطب ماندگار نشود. به عنوان مثال اگر محصول بی کیفیت اما با ظاهری جذاب و کاربردی به مخاطب خود هدیه دهید و مخاطب به دلیل کیفیت پایین آن محصول نتواند از آن برای مدت طولانی استفاده کند مطمئنن برند شما از خاطر او خواهد رفت و تبلیغات شما نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

چند نمونه از هدایای تبلیغاتی خاص

هدایای تبلیغاتی خاص بسیار متنوع هستند که یک مدیر می‌تواند آن را برای برند خود انتخاب کند. هدیه ای که شما در نظر می‌گیرید باید بسته به نوع مخاطبان هدفتان باشد. پس قبل از اینکه به فکر انتخاب یک هدیه تبلیغاتی خاص باشید باید در مورد مخاطبان خود به طور کامل تحقیق کنید و از نیاز، جنسیت، علاقه، شغل و مواردی نظیر این‌ها در مورد او مطمئن شوید تا بتوانید مناسب ترین هدیه تبلیغاتی را برای مخاطب خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال شاید ست مدریتی برای مخاطبان شما که اکثرا مدیران ارشد شرکت ها هستند یک هدیه تبلغاتی خاص باشد اما اگر مخاطب شما دانش آموزان باشند فلش مموری تبلیغاتی می‌تواند یک هدیه تبلیغاتی منحصر به فرد و خاص برای آن‌ها باشد. در کل هدایای تبلیغاتی مثل جعبه پذیرایی ، اسپیکر تبلیغاتی ، پاوربانک تبلیغاتی ، دستگاه بخور تبلیغاتی و مواردی از این قبیل همگی جزء هدایای تبلیغاتی خاص هستند که بسته به نوع مخاطب خود می‌توانید آن ها را تهیه و چاپ تبلیغات خود را بر روی آن‌ها انجام دهید.

هدایای تبلیغاتی خاص-850

قیمت هدایای تبلیغاتی خاص

قیمت یک هدیه تبلیغاتی به عوامل متعددی بستگی دارد. که این عوامل می‌تواند جنس، نوع، تیراژ و مواردی از این قبیل باشد که همگی بر روی قیمت یک هدیه تبلیغاتی تاثیرگذار است. هدایای تبلیغاتی لوکس معمولا نسبت به سایر هدایای تبلیغاتی قیمت بیشتری دارند که این هدایا اکثرا به تعداد کم و تنها برای یک عده خاص از مشتریان تهیه می‌شود. یک مدیر برای تهیه هدیه تبلیغاتی برند خود باید بودجه بازاریابی خود را نظر بگیرد و طبق آن هدیه ای مناسب برای مخاطبان خود تهیه کند. هدایای تبلیغاتی خاص مثل هدایای تبلیغاتی الکترونیکی معمولا نسبت به سایر انواع هدایای تبلیغاتی کوچک مثل خودکار تبلیغاتی ، جاکلیدی تبلیغاتی و لیوان تبلیغاتی هزینه بالاتری دارد. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که تاثیرگذاری یک هدیه تبلیغاتی تنها به قیمت و بهای بالای آن نیست. همانطور که همه ما می‌دانیم هدایای تبلیغاتی کوچک اما کاربردی مثل خودکار تبلیغاتی گاهی می‌تواند بسیار تاثیرگذارتر از یک هدیه تبلیغاتی لوکس و گران قیمت عمل کند.

هدایای تبلیغاتی خاص را به چه مخاطبانی هدیه بدهیم؟

معمولا در اهدای هدایای تبلیغاتی مخاطبان از جانب یک شرکت دسته بندی می‌شوند. با توجه به این دسته بندی معمولا هدایای تبلیغاتی که برای این مخاطبان در نظر گرفته می‌شود می‌تواند متفاوت باشد. انواع مخاطبان عبارتند از:

  • مخاطبان خاص : مخاطبان خاص معمولا مخاطبانی هستند که برای یک برند ارزش و اهمیت بالایی دارند. به عنوان مثال مدیران شرکت هایی که یک شرکت با آن‌ها معامله دارد می‌تواند در دسته مخاطبان خاص یک شرکت قرار گیرد. این شرکت برای مخاطبان خاص خود هدایای تبلیغاتی خاص و منحصر به فردتری در نظر می‌گیرد و هزینه بیشتری نیز پرداخت می‌کند. تعداد مخاطبان خاص معمولا زیاد نیست و عده اندکی جزء این دسته قرار می‌گیرند.
  • مشتریان وفادار : مشتریان وفادار مشتریانی هستند که مدت های زیادی است خرید خود را تنها از این شرکت انجام می‌دهند یا خدمات خود را از آن دریافت می‌کنند و به نوعی به این برند وفادار مانده اند. این مشتریان معمولا تحت هر شرایطی ارتباط خود و خرید خود را از این شرکت قطع نمی‌کنند. برای این دسته از مشتریان و مخاطبان نیز معمولا شرکت ها هدایای تبلیغاتی ویژه ای در نظر می‌گیرند. تعداد مشتریان وفادار از مخاطبان خاص بیشتر و از مشتریان و از مخاطبان و مشتریان معمولی کمتر است.
  • مشتریان معمولی : مشتریان معمولی مشتریانی هستند که معمولا تنها یک بار از یک مجموعه خرید داشته اند یا از خدمات آن استفاده کرده اند و این مجموعه با دادن یک هدیه تبلیغاتی می‌خواهد برای آن‌ها ذهنیت مثبتی از برند خود بر جای بگذارد و آن‌ها را به خرید دوباره ترغیب کند. هدایایی که برای مشتریان معمولی در نظر گرفته می‌شود معمولا جزء هدایای تبلیغاتی خاص و پرهزینه نیستند اما کاربردی هستند.
  • مشتریان بالقوه و کسانی که هنوز تبدیل به مشتری نشده اند : دسته دیگر که برای آن‌ها هدیه تبلیغاتی در نظر گرفته می‌شود کسانی هستند که هنوز تبدیل به مشتری نشده اند و درواقع مشتریان بالقوه یک برند هستند. هدایای تبلیغاتی که برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود معمولا کوچک و کاربردی هستند مثل خودکار تبلیغاتی ، جاکلیدی تبلیغاتی و غیره که در مکان های عمومی مثل جشن ها و نمایشگاه ها به مخاطبان هدیه داده می‌شود.

هدایای تبلیغاتی خاص فعدی

گروه هدایای تبلیغاتی فعدی از جمله شرکت های تبلیغاتی است که سابقه طولانی در فروش و چاپ هدایای تبلیغاتی به خصوص هدایای تبلیغاتی خاص برای برندهای معتبر سراسر کشور دارد. این شرکت دارای دستگاه های چاپ بسیار مجهز و پیشرفته می‌باشد که علاوه بر تهیه و فروش کار چاپ تبلیغات بر روی محصولات و هدایای تبلیغاتی را نیز با بهترین کیفیت و مناسب ترین هزینه برای شرکت ها در سراسر ایران انجام می‌دهد. برای مشاهده نمونه کارها و همچنین نحوه خرید و سفارش محصولات تبلیغاتی این شرکت می‌توانید به سایت هدایای تبلیغاتی فعدی مراجعه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *